Sitsiilia

Sitsiilia pealinn on Palermo. Mandrist eraldab Sitsiilia saart Messina väin. Saarel asub kõige kõrgem vulkaan Etna. Sitsiilia on sild Aafrika ja Euroopa vahel. Setsiilias on lumivalged liivarannad. 

Palermo on üks kiiremalt kasvavaim linn Itaalias. Palmeros on rohkelt kultuurimälestisi, mille ajalugu ulatub 3 tuhande aasta tagusesse aega. Üheks suureks arhitektuuripärlik on normannide kuningapalee Palatino kabel. Linnas on Pretoria plats, La Martona kirik ja teised barokkstiili mälestised.

Taormina asub Taurose mäe otsas. Taormina on populaarne koht turistide seas ja tihtipeale hüütakse teda "Sitsiilia aknaks" kaasaegsesse maailma. Taormina jaguneb kaheks: linna ajalooline keskus mäe peal ja kuurortosa nõlval.

Siracusa asub Joonia mere idapoolsel rannikul. Üks tuntumaid antiikse kultuuri keskustest. Kauni loodusega linnas on elanud mitmed tuntud inimesed, näiteks Archimedes, Platon. Meelepäraiseim koht on vanalinn, mis meelditab tuiste oma huvitava arhitektuuriga ligi. Kaunid kitsad tänavad, Hispaania stiilis kirikud ja Aretus allikas. Säilund on linnas näiteks Archimedese ja Apolloni templite varemed.

Sitsiilia keskmine temperatuur

JanFebMarAprMayJunJulAugSepOctNovDec
9 9 10 12 15 19 22 22 21 17 13 10

Vee keskmine temperatuur

JanFebMarAprMayJunJulAugSepOctNovDec
16 15 15 16 19 22 25 27 25 23 21 18


Küsi pakkumist See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.