Rhodose reisid

Rhodos asub Türgi lähedal, Vahemeres. Ta on suuruselt Kreeka neljas saar - saar on 78 km pikk. Talved on pehmed ja suved soojad. Saare läänerannik on tuntud oma lopsaka ja mitmekesise taimestiku poolest, idarannik seevastu aga liivaste randade ja hubaste lahesoppide poolest. Säilinud on rikas pärand erinevatest ajalooperioodidest. Lisaks rannapuhkusele on võimalik osa saada vingetest ekskursioonidest ning nautida erinevaid veeatraktsioone. Rhodose pealinn asub saare põhjatipus, kus on olemas kõik heale turismisihtkohale omane: suur rannikuala, kuldsed liivaluited, ajalooline pärand ja kristallselge vesi. Linnast veidi eemal asub Aghios Stepanose mägi, kus avaneb linnale fantastiline vaade. Vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning seal saab nautida nii rahulikku rannapuhkust kui ka aktiivset ööelu.

Faliraki, mis asub 15 km kaugusel Rhodose linnast, on saare suurim kuurort ja populaarsuselt neljas ööelu-linn Kreekas. Siin on palju baare ja ööklubisid, mida eelistavad just noored turistid. Pikad liivarannad sobivad suurepäraselt lastega peredele. Samal ajal kui mereäärsed restoranid pakuvad värskeid mereande, saab väikestes tavernides ja kohvikutes valida paljude erinevate traditsiooniliste ja rahvusvaheliste söökide vahel. Kitsad tänavad suveniiripoodide, galeriide ja ostukeskustega kutsuvad rahustavale jalutuskäigule linnas.

Kolymbia asub poolel teel Rhodose ja Lindose vahel – vaid pooletunnise sõidu kaugusel ühele ja teisele poole on kaks saare kõige kaunimat linna. Kunagisest väikesest Kolymbia külast, Tsambika kloostri jalamil, on arenenud edukas ja kaunis kuurort. Tsambika Klooster on kuulus seal asuva Neitsi Maarja poolest, keda külastavad naised, kes ei saa lapsi. Neitsi kuulab külastajate palveid ning muudab need tihti tõeks. Turistid on vaimustuses Kolymbia väikesest sadamast, fantastilistest randadest, kalarestoranidest ja külalislahketest inimestest. See kuurort sobib inimestele, kes otsivad võimalusi vaikseks puhkuseks.

Lindos koos oma suhkrutükikujuliste majakestega, mis ümbritsevad tihedalt kõrgel mere kohal kindlustatud akropoli, väärib tunnustust, kuna kogu linn on klassifitseeritud kui arheoloogiline vaatamisväärsus. See on eriliselt kaunis kuurort: antiikajal oli Lindos üks Rhodose kolmest tähtsaimast linnast. Tänapäeval on see kuulus ajaloopärand segunenud tõelise kuurortieluga. 60-ndatest, mis Lindos tõmbas magnetina rahvast ligi, pärineb ka oli ütlus, et kokteiliklaaside kõlin kostab Lindosest Rhodose linnani.

Ialyssos on kõikehõlmav, kosmopoliitne kuurort saare põhjaosas 8 km kaugusel Rhodosest. See koht on kuulus oma unikaalsete monumentide, suurejoonelise maastiku ning pehme kliima poolest. Ialyssosel on ka hea bussiühendus Rhodose ja teiste naaberlinnadega. See piirkond on tuuline ja suurte lainetega, mistõttu on ta tõeline paradiis surfajatele.

         

Keskmine temperatuur

   Jan  Feb   Mar  Apr    May   Jun   Jul   Aug   Sep   Oct   Nov   Dec   
      15     15       17     20         23       27       29       29       27       24       19       16      

Keskmine vee temperatuur

   Jan   Feb   Mar   Apr   May   Jun   Jul   Aug    Sep   Oct    Nov    Dec   
      17       16       16       17       19       21       23       25         24       22         20         18      


Küsige pakkumist See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.!