Kreeta reisid

Kreeta saar asub Eugeuse mere lõuna osas, kus ristub kolma maailmajao Euroopa, Aasia ja Aafrika kaubateed. Kreeta on suurim Kreeka saar. Saare põhjarannikul asub pealinn Heraklion. Kreeta on kõigi jumalate Zeusi sünnimaa. Siin on palju legende ja müüte, ajalugu ning kultuurimälestisi. Kreetas on säilinud Knossose vaaremed.

Heraklion - Kaunis sadamalinn, mille kaide ääres seisavad nii kaluripaadid kui ka moodsad parvlaevad. Heraklion jaguneb kaheks: uuslinnaks ja vanalinnast. Uuslinn on täis moodaid poode, parke ja rohkeid haljasalu. Vanalinnas võib leida turge, veneetsia purskkaeve ja nüüdisaegseid väiketänavaid. Herakleoni üdames Vabaduse platsil asub arheoloogiamuusum, kus võib leida nii mõndagi huvitavat - Knossose paleeoriginaalreskosi ning teisi huvitavaid ajaloolisi esemeid. 

Lisaks Heraklionile on Kreeta saarel veel  mõned tuntud kuurordid - Agios Nikolaos, Elounda, Rhethymnon.

Agios Nikolaos koos Mirabello kaljuse rannikuga on üks modernsemaid ja elegantsemaid linnu. Linn on nime saanud püha Nikolaosele pühendatud kiriku järgi. Linn asub Mirabello lahes rannikualal, 68 km kaugusel Heraklionist. Selles kuurortlinnas on puhkamiseks olemas kõik - rohkelt taverne, restorane, poode, klubisid. Linnas asub ka jahisadam.

Elounda - Endine kaluriküla, tänapäeval mõnus kuurortpiirkond, asub 70 km kaugusel Heraklionist. Ka Elounda koosneb kahest osast: tänapäevane uuslinn ja ajalooline vanalinn. Elounda on üks suuremaid turismikeskusi Ida-Kreetal. Eloundast saab sõita laevaga Spinalonga saarele ning nautida teistmoodi loodust ja keskkonda.

Rhethymnon - Sellest linnas on säilinud palju ajalugu. Veneetsia stiilis arhitektuuri ning Türgi mošeesid, mis annavad linnale idamaise ilme. Kui soovite saada imeilusat vaadet linnale, siis soovitame külastada kaitserajatist Paleokastrose mäel. Sadama piirkonnas on rohkelt taverne ja kohvikuid, kus elu käib nii öösel kui ka päeval. 

Kreeta saare keskmine temperatuur erinevate kuude lõikes

 Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec 
  11   12   14   17   24   24   26   26   24   20   17  

14

 

Vee temperatuur erinevate kuude lõikes 

JanFebMarAprMayJunJulAugSepOctNovDec
16 15 16 17 19 22 24 25 24 23 20 17


Küsige pakkumist: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.