Horvaatia reisid


Horvaatia on endise idabloki maadest üks turistide meelispaiku – aastas külastab Horvaatiat enam kui 11 miljonit välisturisti. Enamikke turiste võluvad Horvaatias kõige enam imekaunis, paljude lahtede ja saarekestega rannik ning renessaansiajastu pärandiga linnad. Tuntud kuurortpiirkonnad on Opatija, Rabac, Krki linn ja Chrickvenica.

Euroopa üheks ilusaimaks maaks peetav Horvaatia on jõudnud tänaseks võita paljude Eestimaa rändurite sümpaatia. Horvaatia tõmbenumbriks on kahtlemata Aadria mere saared ning supelrannad, kus võib mõnusalt peesitades päikesevanne võtta. Aadria mere supelrannad on lausa loodud allveespordi harrastajatele, kes janunevad uute veealuste maailmade avastamise järele ning pealegi pakuvad muinasjutulise Horvaatia puutumatu loodus ning mägimaastikud igaühele midagi huvitavat!

Suvised tuntud kuurortpiirkonnad on:
1. Optija
2. Chrickvenica
3. Krki linn
4. Rabac

Opatija - kõige populaarseim ja luksulikum kuurortlinn Aadria mere põhjarannikul. Linn on tekkinud 15. saj. rajatud benedektiini kloostri ümber. Linna arhitektuur on pärit 18.-19.saj. Opatija hõlmab ligi 25 km rannikuala. Opatija on roheline linn. Turism sai selles linnas alguse juba 1844.a.

Chrickvenica asub mandril ning tänu sellele on seal väga pehme kliima. 8 km rannikualal on rohkesti baare, restorane, kohvikuid, poode ja ööklubisid. Samuti on võimalik tegeleda ka spordiga. Erievalt teistest kohtadest on Chrickvenica liivarannad tasulised.

Krki linn asub Krki saarel. Siin on fantastiline loodus, huvitav ajalugu ning ilus arhitektuur. Linnas võib märgata mitmeid keskaegseid kindlusi, sadamat, keskväljakut ja veneetslaste valitsusajal ehitatud linnamüüre. Linna on tuntud ka kui ööelu keskusena.

Rabac - endine kaluriküla - on tänapäeval Istria poolsaare kauneim kuurort. Rabac meelitab turiste oma sooja mereveega, kohaliku toite serveerivate restoranidega ning maalilise rannikualaga. Suurepärane koht peredega puhkamiseks. Linnas on palju rohelust - kaunid männid ja oleandrid. Ka sportlased leiavad endale siin tegevust - sukeldumin, palju tenniseväljakuid, kalapüük. Linnasüdames paikneb Santa Marina laht, mis valendab sadadest jahtidest.
 

Horvaatia keskmine temperatuur erinevate kuude lõikes

 Jan Feb Mar Apr May Jun JulAug Sep Oct Nov Dec 
  5   6   9   13   18   22   24 23   19   16   10   7  

Vee keskmine temperatuur erinevate kuude lõikes

JanFebMarAprMayJunJulAugSepOctNovDec
13 12 12 14 18 22 24 25 22 19 17 14Küsi pakkumist See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.