Eestis

Meie reisikavad on koostatud kooligruppidele suurusega 42+3. Hindades on transport ja giidid, mõned kavad sisaldavad ka muuseumide pileteid. Lõpliku programmi koostame alati vastavalt Teie soovidele.             

Keskaegne Tallinn

Hind: 17 EUR

Kestvus: 12 h

Ülevaatlik Tallinna linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Munakivisillutistega tänavad, kitsad käigud, suursugused kirikud, vanad aidad ja linnamüür - seda kõike saab näha Tallinna UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluvas vanalinnas. Tähelepanu väärib ka Pirita, mis on supelranna ja männimetsaga tallinlaste üks eelistatumaid vaba aja veetmise kohti. Samuti ei unustata esinduslikku Kadriorgu. Vastavalt soovile külastame üht huvitavat muuseumi: Mere-, Ajaloo-, Linna-, Väliskunsti-, Niguliste- või Okupatsioonide muuseumi.

Lisaks on võimalik käia ka Rocca al Mares, Tallinna Loomaaias, Kalevi kommivabrikus, Riigikogus või Dominiiklaste kloostris. Valik on Teie!

 

Lõuna-Eesti - kõige, kõige

Hind: 15 EUR

Kestvus: 9 h

Ekskursioon  Tamula järve ääres asuvas Võru linnas, mis on omapärane oma korrapärase, täisnurkselt ristuva tänavavõrgu poolest. Külastame Fr.R.Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi ja jalutame uuel promenaadil. Seejärel suundume Rõuge Ööbikuorgu, kus maalilisel maastikul jalutades vaatame Vesioinast ja Eesti sügavaimat järve - Rõuge Suurjärve.

Edasi sõidame Haanjamaale. Kindlasti käime ära Eesti ja Baltikumi kõrgeimas tipus Suurel-Munamäel (torni külastus lisatasu eest). Soovi korral jalutame Taevaskoja matkaradadel nautides ühte Eesti ilusamaid looduslikke vaatamisväärsusi.

                                                 

Narva - Toila - Kuremäe

Hind: 19 EUR

Kestvus: 12 h

Ekskursioon Eesti suuruselt kolmandas linnas Narvas. Külastame üht vanimat ja suurimat linnust, mis on ühtlasi ka muuseum - Narva kindlust. See on ainulaadne ehitis, kuna musketinoole lennu kaugusel kõrgub teinegi sarnane ehitis, milleks on Ivangorodi nimeline linnus Venemaal.

Seejärel jalutame Virumaa kauneimas Toila  Oru pargis, mis on kuulus kui kunagine Konstantin Pätsi suveresidents. Oma reisi jätkame väga erilises paigas, nimelt sõidame Kuremäe Pühtitsa õigeusukloostrisse, mis on ainus nunnaklooster Eestis.

 

Narva - Toila - Ontika

Hind: 18 EUR

Kestvus: 11 h

Ekskursioon  suuruselt kolmandas linnas Narvas. Külastame üht vanimat ja suurimat  omasuguste seas Narva kindlust. See on ainulaadne ehitis kuna musketinoole lennu kaugusel kõrgub teinegi sarnane ehitis, milleks on Ivangorodi nimeline linnus Venemaal.

Seejärel jalutame Virumaa kaunimas Toila Oru pargis, mis on kuulus kui kunagine Konstantin Pätsi suveresidents. Liigume edasi mööda Saka-Ontika-Toila pankrannikut. Ontika lähistel vaatame Eesti kõrgeimat Valaste juga. Soovi korral külastame Kohtla kaevandusmuuseumi.

 

Lahemaa

Hind: 20 EUR

Kestvus: 12 h

Ekskursioon Eesti esimeses rahvuspargis Lahemaal. Tutvume lähemalt Palmse mõisaga ning heidame pilgu ka Sagadi mõisale. Külastame väikest Altja rannaküla, mis on näide kunagisest ja ka praegusest kalurikülast ja elulaadist. Külas asub ka üks tõeline Eesti kõrts.

Soovi korral külastame Käsmu Meremuuseumi, kus pakutakse kahte põnevat õppeprogrammi: Kaptenite küla ja  Viikingiprogramm.

 

Lahemaa (2 päeva)

Hind: 52 EUR

Kestvus: 2 päeva

Ekskursioon Eesti esimeses rahvuspargis - Lahemaal. Tutvume lähemalt Palmse mõisaga. Külastame väikest Altja rannaküla, mis on näide kunagisest ja ka praegusest kalurikülast ja nende elulaadist. Külas asub ka üks tõeline Eesti kõrts. Ööbime Viitna puhkekeskuses.

Soovi korral peatume Sagadi metsamuuseumis või Käsmu meremuuseumis. Rakveres külastame vanu kalmeid ja 14.-16. saj pärit ordulinnust.

 

Matsalu - Haapsalu

Hind:  25 EUR

Kestvus: 14 h

Sõidame Matsalu Rahvusparki, mis on üks Eesti uuemaid rahvusparkide seast. Külastame sealset muuseumi, kus vaatame esitlusprogrammi või videofilme. Samuti läheme linnutornidest tiivulisi jälgma. Sõidame ka kohaliku giidi saatel paadiga.

Linnaekskursioonil Haapsalus külastame võimsat piiskoplinnust, vaatame kuulsat raudteejaama ja teisi kuurortlinna huvitavamaid kohti.

 

Viljandi - üks hansalinnadest

Hind:  15 EUR

Kestvus: 6-7 h

Veedame meeldejääva päeva lummavas, üle 700 aasta vanuses Viljandi linnas. Jalutuskäigul näeme Jaani kirikut, kuulsat rippsilda, ordulossi varemeid, Viljandi järve, Raekoda, vana veetorni (mis nüüd on vaatetorniks) ja tuntud kuntstniku Johann Köleri monumenti. Soovi korral külastame ka Heimtali Hobusekasvandust või matkame Soomaa rahvuspargis.

     

                                                 

Olustvere - Viljandi

Hind: 17 EUR

Kestvus: 7-8 h

Oma teekonda alustame Põhja-Viljandimaal asuva Olustvere mõisakompleksist, mille külastades on võimalik osa saada erinevate kodade tegevustest. Edasi suundume hansalinna Viljandisse. Viljandis vaatame 13. sajandist pärit ordulossi varemeid, Lossimägesid, rippsilda, maalilist Viljandi järve ja raekoda. Järgneb vaba aeg linnas.

 

Otepää - Sangaste

Hind: 17 EUR

Kestvus: 6-8 h

Ilusa kuppelmaastiku metsade ja järvede vahel on armas Otepää linn. Käime ajaloolisel Linnamäel ja seal kõrval asuvas eestlastele olulises kirikus. Ekskursiooni käigus vaatame veel ka Apteekrimäge, Energiasammast, Tehvandi staadionit ja hüppetorni. Soovi korral külastame Suusamuuseumi või Otepää Seiklusrada.

Sangastes vaatame lossi ning jalutame sealses pargis, hiljem on võimalik ka ratsutada. Lossis on soovi korral võimalik tellida ajalooline orienteerumismäng "Aarete jaht".

 

Palamuse - Luua - Elistvere - Raigastvere

Hind: 16 EUR

Kestvus: 5-7 h

Külastame Palamuse O.Lutsu kihelkonna-koolimuuseumi, kus soovi korral saab külvata Tootsi peenart, parvega sõita või lasta sauna aknasse. Võimalik on tellida erinevaid aktiivseid programme nagu näiteks "Vana aja koolitund". Vaatame Eesti üht vanimat Püha Bartholomeuse kivikirikut. Edasi sõidame Elistverre. Kui on huvilisi teeme teepeal peatuse ka Luua arboreetumis.

Elistvere loomapargi ekskursioonil kuuleme lugusid kodumaiste metsloomade kohta.  Raigastvere vaatetornist imetleme vaadet Vooremaa voortele ja järvedele ning korraldame pikniku.

                                                 

Saaremaa

Hind: 69 EUR

Kestvus: 2 päeva

Varahommikul sõit Virtsu-Kuivastu suunal. Muhu saarel külastame sealset muuseumi, kus näeme milline oli kunagine jõukas rannaküla talu, lisaks ka vana külakooli ja tekstiilinäitust. Muuseumi keskus on Tooma talu - kirjanik Juhan Smuuli kodutalu. Koguva külas, kus muuseum asub on Eestis kõige paremini säilinud külaansambel. Järgimisena teeme peatuse Kaali meteoriidikraatri juures. Edasi suundume ekskursioonile võimsasse Kuressaare piiskoplinnusesse. Majutus Mändjala kämpingutes. Järgmisel päeval külastame Saaremaa põhjarannikul kõrgeimat Panga panka ning ka Angla tuulikumäge.

                                                 

Hiiumaa

Hind: 75 EUR

Kestvus: 2 päeva

Varahommikul sõit  Rohukülla ja sealt praamiga Heltermaa sadamasse. Alustame Hiiumaa ringreisiga: barokstiilis Suuremõisa loss, Pühalepa kirik (mis on vanim säilinud ehitis saarel) ja Kärdla linn. Külastame saare põhjapoolseimat tippu ja tutvume Tahkuna ning Kõpu tuletornidega. Soovi korral käime ka Ristimäel, kus igaüks saab ise risti meisterdada.  Ööbimine valitud kohas. Hommikul jätkame ringsõitu.

Tagasiteel heidame pilgu ka Haapsalu olulisematele vaatamisväärsustele.

 

Rakvere

Hind: 21 EUR

Kestvus: 10-11 h
 

Ekskursioon viib Teid jalutuskäigule läbi Rakvere moodsa keskväljaku ja keskaegse Pika tänava. Sind ootab ees Rakvere linnuse keskaegne seiklus ja väge täis Tarvas. Soovi korral järgneb Aqva SPA atraktsiooniderikas veekeskus, misjärel külastame Virumaa suurimat ja uhkeimat kaubanduskeskust – Põhjakeskust. Rakvere on suurepärane koht, kus veeta vaheldusrikas lühipuhkus –  lõõgastuda veekeskuses, nautida jalutuskäigul tõelist keskaegset õhkkonda, külastada Virumaa suurimat kaubanduskeskust. Ja seda kõike ühe päeva jooksul!