Mõisad

Vihula mõis

Elegantne 16. sajandist pärit mõis pakub täiuslikku vaheldust linnaelu askeldustest ning luksuslikku peatuskohta – nii puhkuseks, loominguliseks tööalaseks väljasõiduks kui kõige erinevamate seltskondlike pidustuse läbiviimiseks.

Erinevad mõisahooned on hoolikalt renoveeritud nii, et säiliks nende ajalooline olemus. Kitsad  järsud trepid, vanad originaalsed laudpõrandad ja paksud paekiviseinad on saanud endale uue  funktsiooni ning hoonete sisemus on varustatud kõikide kaasaegsete mugavustega –  kunagised mõisaomanikud oleksid kahtlemata hämmastunud, nähes kõiki neid kaasaja imesid.

 Eelkõige paelub Vihula mõis oma õhustikuga ja piltilusa asukohaga. Aeglase vooluga Mustoja  jõgi lookleb ümber suursuguste vanade puude ja mahlaka rohelusega mõisapargi, misjärel  laieneb vesiroosidega kaetud, väikeste saarekeste ja romantiliste kaarsildadega tiigiks. Kõige kaugemas tiigisopis on vana vesiveski ja tamm, kus avaneb maaliline vaatepilt tiigilt  peegelduvale mõisakompleksile, taustaks lakkamatu veskitammi veekohin…

 

Saka Cliff Hotell & SPA

Saka Cliff Hotell asub ta Põhja-Eesti Pankranniku serval, kus Balti klint saavutab oma suurima kõrguse- 55 m üle merepinna. Hotelli naabruses laskub peakaldast 20 meetri kõrgune Saka joastik.
Külalisi majutatakse 33-e romantilisse tuppa, mille akendest avaneb suurepärane vaade Soome lahele ning hotelli ümbritsevale 19. sajandil rajatud mõisapargile. Hoogsamustrilise tapeedi ja puitmööbliga tubades on dušš, SAT - TV ja otsevalimisega telefon.

Lisaks levib hoone idaosas- seminariruumis, restoranis ja alumises lobbys WiFi.
Hotellis on mugav loomuliku valgusega nõupidamiste ruum, mis mahutab ümarlauastiilis kuni 25 inimest ja teaterstiilis kuni 40 inimest. Romantilises restoranis on kohti kokku 40 inimesele. A´ la carte menüüst saab tellida valiku vene rahvusroogi ja taimetoitlastele mõeldud eineid.

Külastajte käsutuses on hubane loomuliku valgusega SPA- kompleks. Kuna hotellis puudub suurtele tervisekeskustele omane sagin ja konveiermeetodil toimuvad protseduurid, igale kliendile pakutakse personaalset teenindust. Teenindajad on end pidevalt täiendavad professionaalid, kelle töövõtted ja -vahendid on tänapäevased ning kvaliteetsed. Teenuste nimekirjas on ka erineva pikkusega ja suunitlusega pakette, näiteks "Lapseootel perele", "Luxuslik mõisapakett", "Romantikapakett" jne

Vaba aega võib veel sisustada vibulaskmisega, jalgratta sõiduga, kepikõnniga, pentankaga, loosusmatkal, terviserajal või paintballi mängimas.

 

Taagepera loss

Taagepera on viimane Eestimaa mõis, mis asub kaugel Lätimaa piiril, rohkem kui kaks ja poolsada kilomeetrit Tallinnast. Taageperast edasi algavad ürgmetsad ja paksud laaned täis salapära ja luulet.

Taagepera Lossis ootavad Teid 32 mugavat, valgusküllast ja omapärast tuba, millede seas on ühekohalisi, kahekohalisi, peretube, junior sviite ning neli erinevat sviiti. Kõikides tubades on mugavad voodid, kirjutuslaud, tool, riidekapp, TV (sat+3 kohalikku programmi), telefon, WC ja dušširuum. Juunior sviitides on eksklusiivne, eri jooniste (kujundaja Kadri Tarbe) järgi valmistatud mööbel. Happy sviidis on kamin ja mullivann.
Lossis on suurepärase köögiga klassikaline 40-kohaline restoran. Restorani kõrvalt võib leida 8-kohalise väikese rüütlisaali. Ööpäevaringselt on avatud meie lobby-baar. Taagepera loss on ka õdus koht konverentside, seminaride ja koolituste pidamiseks, kui vajate inspiratiivset ja rahulikku keskkonda.

Külastajatele pakutakse ka huvitavaid ja muinasjutulisi pakette.Puhkamiseks on olemas veel järgmised võimalused: loodusmatkad, jalgrattad, võrkpall, jalgpall, sulgpall, petanque, piljard, saun.

 

Park-hotell Palmse

Lahemaa rahvuspargi südames asub kaunis, traditsioonide poolest rikas Palmse mõisaansambel. 80 km kaugusel Tallinnast on mugav 27 toaline Parkhotell Palmse, hoolitsetud peatuspaik loodusearmastajale. Nautige kosutavaid puhkusepäevi tõelises maahotellis.

Mõisaansambel on ümbritsetud pargiga, kus võib leida haruldasi ja vanu puid, luigetiike ning pargipaviljone. Kaugemal kasvab mõisapark üle metsaks. Mõisahoones on avatud muuseum. Üks mõisa suuremaid kõrvalhooneid, kunagine viinavabrik, on ümber ehitatud hotelliks, kusjuures on säilitatud mõisaansambli terviklikkus. 
Pakutakse järgmisi teenuseid: pidulikud lõuna- ja õhtusöögid kuni 125 inimesele, isiklike tähtpäevade tähistamine, ametikohtumised ja nõupidamised, ööbimisvõimalus kuni 53 inimesele (kõikides tubades vann/dush ja WC), saun kuni 16 inimesele, meeldivalt jahe ja hubane õllekelder kuni 50 inimesele, kaks konverentsisaali 40 ja 15 inimesele.